Єдиний підхід у питаннях оподаткування незалежно від форми власності, равнонапряженность податкового вилучення. Так, перш ніж узяти прибутковий податок, з вашої зарплати, крім пенсійного внеску (1%), вираховують 1 мінімальну зарплату (на початку 1998 р. - 83 руб. 50 коп.) На вас і ще по одній на кожного утриманця. Якщо у вас двоє дітей, то з оподатковуваної бази віднімають 3 мінімальні зарплати.
Штрафи та інші санкції за несплату податків.
Організація обліку та контролю доходів, стягнення податків.
Основні принципи оподаткування можна сформулювати наступним чином: Загальність, тобто охоплення податками всіх економічних суб’єктів, які отримують дохід.
Єдиний підхід у питаннях оподаткування незалежно від форми власності, равнонапряженность податкового вилучення. Це означає, що рівень податкової ставки повинен встановлюватися з урахуванням можливостей платника податків, тобто рівня його доходів.
Однократність оподаткування доходів, недопустимість подвійного оподаткування доходу або майна одним і тим же податком за один і той же період часу.
Стабільність (стійкість), гнучкість, простота, доступність, визначеність податків.
Чітке розмежування прав щодо встановлення і стягнення податкових платежів між владою різного рівня.
Заздалегідь встановленої ставок і правил вирахування податків та їх сплати.
Використання податкової системи як інструменту державного регулювання економічних процесів.
Обов’язковість сплати податків, примусовість подат-неминучість її виплати.
Соціальна справедливість податкової системи. При цьому узагальнюючий принцип оподаткування можна висловити наступними словами: “не можна різати курку, яка несе золоті яйця”. Як б великими не були потреби у коштах на покриття мислимих і немислимих витрат, податки не повинні підривати зацікавленість платників податків в господарській діяльності. Ще Ш. Монтеск ‘є (1689-1755 рр.). Справедливо зауважив, що “нічого не вимагає стільки мудрості й розуму, як визначення тієї частини, яку у поданих забирають, і тієї, яку залишають їм”.
Коли ж оцінюєш сучасну податкову систему Росії, то складається враження, що податки придумали ті, хто їх ніколи не платив.
Податки за методом встановлення підрозділяються на прямі і непрямі.
|